SK CZ
Lázeňské město Dudince

léčba i ubytování

Léčba v lázních Dudince

Součást komplexní léčby v lázních Dudince tvoří léčba pohybem - kinezioterapia a hydrokinezioterapie - individuální a skupinový léčebný tělocvik a funkční rehabilitační pohybová terapie. Kromě základních lázeňských procedur, aktivní pohybové léčby a procedur fyzikální terapie ordinují ošetřující lékaři medikamentózní léčbu a léčebnou výživu.

Lázeňská léčba

Lázeňská léčba v lázních Dudince se opírá především o využití mimořádně účinných léčivých vlastností termálních minerálních pramenů. Léčivá voda se aplikuje formou bazénových a vanových lázní s odstupňovaným teplotou v novém objektu moderní balneoterapii.

Základní dózovanú koupelnovou léčbu doplňují vodoléčebné procedury, celkové a dílčí masáže, elektroterapie, parafínové zábaly a jiné procedury fyzikální terapie.

Charakteristika vody

Základem lázeňské léčby v lázních Dudince jsou vzácné balneologické vlastnosti minerální vody obsahující 6-10mg/I-1 volné síry a 1400-1800 mg/I-1 oxidu uhličitého. Hydrogenuhličitanová-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sirná hypotonická voda obsahuje i další významné prvky jako hořčík, fluor, brom, bór, draslík jakož i pestrou paletu rozpuštěných minerálů, zejména Glauberovu sůl, která dává předpoklady i pro léčbu chorob trávicích ústrojí, mangan a jód.

Minerální voda vyvěrá spontánně z hloubky 57,2 ms teplotou při vývěry 28oC a celkové mineralizaci 5 667 mg/I-1. Základní léčebnou složkou při onemocněních kardiovaskulárních aparátu je oxid uhličitý a pro nemoci pohybového a nervového systému je síra ve formě sirovodíku.
Unikátní léčivá voda!

Uhličitý-síričité složení vody v Dudinská lázních je jedinečné na Slovensku iv zahraničí, vodu přibližně takového složení lze najít pouze ve Francii, v lázních ve Vichy.

Léčebné procedury v lázních Dudince

Léčebné procedury v lázních Dudince:   

  • masáže: podvodní masáž, vířivá vanová masáž, klasická masáž, reflexní masáž páteře, reflexní masáž chodidel,
  • parafínové a rašelinové zábaly,
  • léčba ultrazvukem,
  • phyaction (rozsáhlé využití různých druhů proudů s hloubkovým efektem),
  • magetoterapia,
  • manuální lymfodrenáž,
  • léčebný tělocvik,
  • plynové injekce,
  • beautytherm,
  • biotronová Lampa.

Základní lázeňské léčebné procedury v lázních Dudince, doplňující a pomocnou léčbu ordinuje ošetřující lékař individuálně každému pacientovi. Do podrobností rozpracovaný plán komplexní lázeňské léčby je předpokladem racionálního a efektivního využití účinku lázeňské léčby v Dudincích.

Svěřte se do rukou odborníkům

Lázně Dudince mají rentgenologické pracoviště, laboratoře a všechny potřebné vyšetřovací a léčebné přístroje a zařízení. Léčba pacientů je svěřena odborným, erudovaným lékařům a školeným zdravotnickým pracovníkům.

NAVRCHOLU.cz