SK CZ
Lázeňské město Dudince

léčba i ubytování

Turistika v okolí lázní Dudince

Dudince

Nabízejí rozmanité využití volného času. Je tu možnost sportování, např. tenis, minigolf, volejbal, basketbal, stolní tenis, biliard, plavání, cykloturistika, turistika; nebo možnost relaxování, výlety za kulturními a historickými památkami, jež pravidelně organizují hotely a lázeňské domy.

Pro nadšence společenského ruchu se organizují taneční večírky se živou hudbou, koncerty, folklórní vystoupení, promítání filmů v kině nebo v letním amfiteátru, výstavy a jiné společenské akce.

Veřejné dudinské koupaliště je otevřeno od května do září. Každý návštěvník by při návštěvě lázní Dudince měl zavítat do římských lázní, což je vlastně 32 bazénů vytesaných do pískovcové skály, kde se koupávali vojáci římských legií.

Brhlovce - unikátní skalní obydlí

Brhlovce, město vzdálené 15 kilometrů, ve kterém se nachází skalní obydlí, lidová architektura a bydlení, památková rezervace a další věci k vidění.

Skalní obydlí pocházejí z 18.- 20. století. Komplex skalních obydlí vtesaných do tufu. Některá jsou ještě i dnes používána k bydlení, jiná se používají jako vinné sklepy nebo k hospodářským účelům. Výstava dokumentuje lidový způsob bydlení v obci a jejím okolí. V expozici nechybějí ani věci používané v minulosti jako kamenické nástroje, lidový nábytek, hrnčířské výrobky, kuchyňský inventář. Brhlovce byly jedním ze šesti kamenářských center na Slovensku. Památková rezervace skalních obydlí je slovenský unikát.

Banská Štiavnica - UNESCO

Lokalita zapsaná do světového seznamu pokladů kulturního dědictví UNESCO. Banská Štiavnica je staré hornické město. Území se osidlovalo už v neolitu. Banská Štiavnica dostala práva města před tatarským vpádem. Základem rozvoje města byly bohatá ložiska stříbrných, zlatých a jiných rud.

Už ve středověku patřila Banská Štiavnica mezi jedny z nejvýznamnějších evropských hornických středisek a stala se druhým největším městem Uherska. Ve městě se nachází 339 památkových objektů, z toho 13 národních kulturních památek.

Většina těchto kulturních památek vytváří městskou památkovou rezervaci. Mezi nejvýznamnější patří Starý a Nový zámek, Hornický soud, komorský dvůr.

Termální koupaliště Podhájska

V okolí lázní Dudince se nachází termální koupaliště s výraznými léčivými účinky. Nachází se tu vícero bazénů s obsahem termální léčivé vody s teplotou 33-36°C. Vysoká teplota vody umožňuje koupání během celého roku.

Koncentrovaná podoba této vody je podobná jako v Mrtvém moři v Izraeli. Proto je koupání vhodné k léčení kožních chorob, pohybového aparátu, cévních onemocnění. Svou tepelnou kapacitou např. převyšuje tepelnou kapacitu všech pramenů v Karlových Varech.

Koupaliště je situováno v oblasti bez jakéhokoliv průmyslu, proto je koupání vhodné i pro lidi s dýchacími problémy..

 • Chuť vody : Slaná
 • Zápach vody: Zemitý
 • Hloubka Vrtu: 1900 metrů
 • Teplota vody v bazénech: 33-36 °C
 • Teplota vody v prameni: 80 °C
 • Vydatnost: přibližně 50 litrů za sekundu

Zdravotní indikace:

 • revmatická onemocnění,
 • osteoporóza,
 • léčba onemocnění pohybového ústrojí,
 • psoriáza,
 • léčba kožních onemocnění.
NAVRCHOLU.cz